اطلاعات کلی

پالمیناویر، دارویی است که با تنتور عصاره لیگنین زدایی شده برگ نخل خرماست که بهمراه آسکوربیک اسید و Raspberry Flavor در شرکت یاس دارو فرموله گردیده و در بیماران مبتلا به کووید-19 مراحل ضعیف تا متوسط دارای اثربخشی معناداری در شاخصهای کلینیکی (درجه حرارت بدن، میزان سرفه، تنگی نفس) و شاخصهای پاراکلینیکی (میزان CRP، تعداد WBC، میزان اشباع PO2 و تست مولکولی PCR  ESR، LDH) میباشد.

ترکیبات اصلی

حاوی عصاره برگ نخل خرما حاوی ویتامین C و طعم دهنده استاندارد شده با توتال فنل به مقدار 28 میلی گرم در میلی لیتر بر حسب گالیک اسید

موارد استفاده

بهبود عفونت های حاد تنفسی ویروسی، خصوصا کووید-19

افزایش توان سیستم ایمنی

palminavir

موارد احتیاط مصرف (با توجه به اینکه این فراورده کارآزمایی بالینی دارد و به دلیل اینکه دو گروه زیر در مطالعه شرکت داده نشده اند، احتیاط مصرف در دو گروه زیر توصیه میشود)

کودکان زیر 12 سال

خانم های باردار و یا شیرده

نکات قابل توجه:

حتما قبل از مصرف، ظرف دارو را تکان دهید.

دارو حتما به همراه غذا و یا با شکم پر مصرف شود.

پس از بهبود کامل و در صورت باقی ماندن دارو، بقیه آن دور ریخته شود.

مصرف مایعات و آبمیوه فراوان به همراه دارو اکیدا توصیه می شود.

شرایط نگهداری: 

ترجیحا دارو در یخچال نگهداری شود.

دارو از دسترسی اطفال دور نگهداری شود.

توضیجات تکمیلی

داروی پالمیناویر که با استفاده از عصاره برگ نخل خرما و به صورت محلول فرموله شده است، دارای پشتوانه قوی از یک کار آزمایی بالینی بسیار موفق می باشد که در دانشگاه علوم پزشکی دزفول انجام گرفته است.
نتایج بالینی:
تعداد یکصد نفر از بیماران مبتلا به COVID-19، براساس معیارهای ورود به مطالعه شامل شاخص های کلینیکی (درجه حرارت بدن، میزان سرفه، تنگی نفس) و شاخص های پارا کلینیکی (CRP ،WBC ،CT Scan ،PO2 ،PCR ،ESR ،LDH) در دو گروه مداخله و کنترل مورد درمان با داروهای رایج به اضافه داروی پالمیناویر و داروهای رایج درمان به اضافه دارونما قرار گرفتند و آنالیز داده ها در پایان 14 روز درمان، نشان داد که در گروهی که تحت درمان با داروی پالمیناویر بودند، شاخص های بالینی و پارا کلینیکی CRP ،ESR و LDH با P Value < 0.001  و شاخص های WBC و PO2 با P Value < 0.05 تغییرات بسیار جالب توجه داشته و بیماران بدون عوارض جانبی قابل توجه، بهبودی کامل یافته اند.
فارماکولوژی:
ترکیبات بسیار فعال بیولوژیکی نظیر کربوهیدرات ها، استروئیدها، فلاونوئیدها و خصوصا فنولیک اسیدهای موجود در برگ های گیاه درخت نخل خرما به طور سینرژی با یکدیگر، اثرات مهم در بهبود مشکلات حاد تنفسی انسانی خصوصا در مورد کووید-19 نشان داده و همچنین اثرات ضد التهابی، ترمیم کنندگی نیز از این ترکیبات در مقالات بالینی متعدد گزارش گردیده است.

5 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • درود بر شما. واقعا دمتون گرم .همسرم یک هفته گرفتار کرونا شده بود بعد از کلی سرم و آمپول دارو‌های گرون و مختلف به داروی شما که یکی از دوستان معرفی کرده بود رسیدم.وبعد از سه مرحله دارو رو استفاده کرد از رختخواب بلند شد و شروع به کاره منزل و آشپزی کرد.واقعا دستتون درد نکنه.معجزه کردید.خدا خیرتون بده.ای کاش زودتر با پالمیناویر آشنا میشدم و اینقدر عذاب نمی کشیدیم.ممنون.

  پاسخ
  • Avatar
   امیر احمدی
   اکتبر 8, 2023 8:54 ق.ظ

   واقعا معجزه میکنه من و پدرم خانمم را بعد از چندین سال از سرفه نجات داد مثل معجزه بود

   پاسخ
   • با سلام و عرض ادب
    ممنون از توجه شما، خوشحالیم که دوستان عزیزی مثل شما به دنبال کیفیت داروهای تولیدی هستند

    پاسخ
 • با سلام و احترام
  من برای مادرهمسرم تهیه کردم عفونت ریه داشتند و بعد از چند روز کامل عفونت برطرف شد داروی فوق العاده خوبی هست ممنون از شما

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست